Počet položek: 0 0 CZK

Kniha Myslivost II.

Myslivost je více než pět století starý obor lidské činnosti, který se neustále vyvíjí a do značné míry formuje v závislosti na vývoji společnosti a využívání přírody.

kliknutím zvětšíte
Kniha Myslivost II. Druckvo
Kniha Myslivost II. DruckvoKniha Myslivost II. Druckvo
ks
Kód:9788087668290
Výrobce:Druckvo
Cena s DPH : 436 CZK
Cena bez DPH : 389 CZK
DPH:12 %
Dostupnost: ihned
EAN: 9788087668290

Z tohoto pohledu jsme přistoupili také k tvorbě předloženého studijního materiálu, ve kterém je zohledněn současný vývoj společnosti a přístupů k mysliveckému hospodaření se zvěří. Ten se například v plné míře odráží v řadu let trvající neutěšené práci na novelizaci zákona o myslivosti, při které se střetávají zcela protichůdné požadavky vlastníků pozemků, pachtýřů, biologů a ekologů, včetně uživatelů honiteb. Proto jsme se při psaní skript, především v kapitole věnované organizaci a řízení myslivosti, nevyhýbali upozornění na některé problematické situace, které je v praxi třeba řešit. V této kapitole zároveň naleznete srovnání přístupů ke zvěři v řadě evropských států a řadu dalších inspirujících údajů.

Do skript jsme zařadili také statě o praktickém řešení problémů s bobrem evropským a kormoránem, včetně návodu jak postupovat v praxi, protože situace v přírodě se dynamicky mění a uživatelé honiteb jsou jedinými oprávněnými k řešení problémů se zvěří v praxi. Některé činnosti, jako je například lov bobrů v lokalitách, kde jsou nežádoucí, však již z paměti myslivců vymizely.

Dali jsme si za cíl vyzbrojit naše studenty dostatečným množstvím informací pro praktické řešení problémů spojených s prováděním myslivosti v současné době. Snažili jsme se vysvětlit organizačně právní problematiku z hlediska procesních předpisů včetně souvislostí s dalšími speciálními předpisy. To vše nejen v kapitole věnované organizaci a řízení myslivosti, ale i v dalších kapitolách.


Věříme, že studenti tento materiál přijmou a že poslouží ke zvýšení jejich odborné úrovně.
Druhý díl těchto skript je rozdělen také do pěti základních kapitol:
I.    Organizace a řízení myslivosti
II.   Péče o zdraví zvěře
III.  Intenzivní chovy zvěře
IV.   Lovectví
V.    Lovecké střelectví

Potřebujete poradit ? Kniha Myslivost II. Druckvo

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace