Počet položek: 0 0,- CZK

Myslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ

Publikace Práva a povinnosti MYSLIVECKÉ STRÁŽE v praxi byla napsána především pro členy myslivecké stráže ve snaze upozornit na důležitost jejího postavení, přiblížit jejím členům jejich pravomoce a povinnosti vznikající v souvislosti s využíváním jejich oprávnění.

kliknutím zvětšíte
Myslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ Druckvo
Myslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ DruckvoMyslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ DruckvoMyslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ DruckvoMyslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ Druckvo
ks
Kód:9788087668016
Výrobce:Druckvo
Cena s DPH : 243,- CZK
Cena bez DPH : 217,- CZK
DPH:12 %
Dostupnost:nedostupné
EAN: 9788087668016

Pro každou honitbu je zákonem stanovena povinnost ustanovit mysliveckou stráž. Tato myslivecká stráž je často chápána laickou, ale i mysliveckou veřejností pouze jako formální orgán. Ve skutečnosti je však její místo v honitbě významné a nezastupitelné. Kromě způsobilosti člena myslivecké stráže, dané zákonem o myslivosti, se od něho očekává plnění funkce strážce zákonnosti, dohled nad dodržováním mysliveckých zvyků, tradic a myslivecké etiky. K tomuto je myslivecká stráž vybavena rozsáhlými oprávněními, která jí umožňují závažný zásah do práv občanů. Její postavení je posíleno i zařazením do kategorie veřejného činitele.

Je také užitečnou pro informaci zájemcům z řad laické veřejnosti, kteří se s touto mysliveckou stráží setkávají a měly by jim být známy jejich povinnosti při pohybu v honitbě a oprávnění myslivecké stráže včetně případných následků nedodržování povinností stanovených právními normami.
Snahou autora bylo rovněž upozornit na skutečnost, že výkon práva myslivosti a s tímto právem spojených povinností je regulován nikoliv jen zákonem o myslivosti, ale i řadou dalších právních norem. Proto kromě popisu oprávnění a povinností vyplývajících ze zákona o myslivosti jsou v publikaci zařazeny i výňatky z jiných právních norem upravujících výkon práva myslivosti a chování se v honitbě. Jsou zde zařazeny i vzorové materiály k možnému využití v praxi. Na konci publikace jsou kontrolní otázky, které Vám mají pomoci prozkoušet si Vaší odbornou způsobilost.

autor:
V. Bednář
P. Bednář

formát: 105 x 210 mm
rozsah: 240 stran
2. vydání

Potřebujete poradit ? Myslivecká stráž - 2. aktualizované vydání DOPRODEJ Druckvo

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace